logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla świadczeniodawcy

Dla lekarzy, farmaceutów oraz innych świadczeniodawców.

Drukuj

Aktualności

Komunikat dla osób uprawnionych do wystawiania recept w sprawie możliwości załatwienia sprawy drogą elektroniczną

17-03-2020

KOMUNIKAT DO OSÓB UPRAWNIONYCH DO WYSTAWIANIA RECEPT
W SPRAWIE MOŻLIWOŚCI ZAŁATWIENIA SPRAWY DROGĄ ELEKTRONICZNĄ

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych oraz  trosce o zdrowie i bezpieczeństwo interesantów MOW NFZ informuje, że istnieje możliwość załatwienia sprawy drogą elektroniczną.

  1. osoby uprawnione, które zapomniały lub zgubiły swoje hasło dostępowe do SNRL  proszone są o wygenerowanie, wydrukowanie, podpisanie i przekazanie ( skanu bądź zdjęcia) wniosku o nowe hasło na adres e-mail  Nowe hasło zostanie odesłane na podany we wniosku adres zwrotny.
  2. osoby uprawnione zamierzające rozpocząć korzystanie z Systemu Numerowania Recept Lekarskich - po wypełnieniu PIN i hasło do osobistego konta SNRL po zatwierdzeniu wniosku przez operatora NFZ  zostanie przesłane na adres email podany w dokumentach przez osobę uprawnioną.
  3. osoby uprawnione posiadające dostęp do SNRL i zamierzające zgłosić zmiany w obecnym dostępie do recept refundowanych powinny dodać nowy wniosek o aktualizację danych w SNRL, a  w razie problemów lub jakichkolwiek wątpliwości związanych z poprawnym wypełnieniem wniosku prosimy o kontakt na adres e-mail
  4. osoby uprawnione posiadające dostęp do SNRL ale nie występujące wcześniej o możliwość sprawdzania prawa do świadczeń dla świadczeniobiorców w systemie e-WUŚ składają „wniosek dla osoby uprawnionej” na swoim koncie w SNRL w  zakładce: „Współpraca z NFZ- Upoważnienia e-WUŚ > wnioski”. Złożony wniosek zostanie zweryfikowany i zatwierdzony elektronicznie przez operatora NFZ. Wydrukowane upoważnienie podpisane przez uprawnionego przedstawiciela NFZ zostanie wysłane pocztą lub przesłane w komunikacie w Systemie Numerowanych Recept Lekarskich. Po przyjęciu wniosku elektronicznego dla osoby uprawnionej jego status zostaje zmieniony na przyjęty. Następnie należy utworzyć wniosek dla administratora. Po przyjęciu tego  wniosku przez operatora NFZ można przystąpić do sprawdzania prawa do świadczeń. Do e-WUŚ loguje się tym samym pinem i hasłem jak do SNRL.
Wszystkie aktualności