logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla świadczeniodawcy

Dla lekarzy, farmaceutów oraz innych świadczeniodawców.

Drukuj

Aktualności

E-recepta. Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych

13-12-2019

Od 8 stycznia 2020 r. recepty w Polsce będą wystawiane – poza nielicznymi wyjątkami – tylko w postaci elektronicznej. Większość systemów gabinetowych ma już udostępniony moduł e-recepty. Praktyki lekarskie, które nie mają systemów gabinetowych, mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej – gabinet.gov.pl, która umożliwia wystawianie e-recept. Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją krok po kroku, jak zacząć wystawiać recepty w postaci cyfrowej.

Aby wystawiać e-recepty, każda praktyka lekarska musi zarejestrować się na platformie e-zdrowie (P1). Jeżeli prowadząc praktykę lekarską korzystasz z systemu gabinetowego, złóż wniosek przez RPWDL o rejestrację na platformie e-zdrowie (P1), wygeneruj prywatne certyfikaty i zaktualizuj oprogramowanie o funkcjonalność „e-recepty”.

Jeśli nie masz systemu gabinetowego, możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji internetowej Ministerstwa Zdrowia. Korzystając z aplikacji nie musisz składać wniosku przez RPWDL o rejestrację w systemie e-zdrowie (P1) — przy pierwszym logowaniu konto w systemie tworzone jest automatycznie (w ten sposób wypełnisz obowiązek podłączenia do systemu).

Pamiętaj, by to zrobić do 31 grudnia 2019.

 

Do pobrania:

E-recepta. Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych – całość (PDF)

E-recepta. Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych – część A (PNG)

E-recepta. Instrukcja dla lekarzy pracujących w ramach praktyk indywidualnych i grupowych – część B (PNG)

Wszystkie aktualności