logo obrazek logo ikonka Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Środa z Siecią Szpitali w Radomiu - podsumowanie

21-09-2017

Stanowisko informacyjne mazowieckiego NFZ w ramach ogólnopolskiej kampanii Środy z Siecią Szpitali odwiedziło wczoraj (20 września) ponad 50 osób. Wśród rozmówców było wielu przedstawicieli personelu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

W szpitalu rozmawialiśmy m.in. o Sieci Szpitali, ale też o Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego, dobrowolnym ubezpieczeniu, Zintegrowanym Informatorze Pacjenta czy konieczności wykonywania badań profilaktycznych.

Pacjenci pytali m.in. czym jest Sieć Szpitali, w jaki sposób praktycznie wpłynie na ich sytuację i co się stanie z pacjentami tych placówek, które do sieci się nie zakwalifikowały.

Każdy mógł się zaopatrzyć w komplet ulotek informacyjnych wydanych przez mazowiecki oddział Funduszu. Dotyczyły one m.in. Programu Leki 75+, Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), Zintegrowanego Informatora Pacjenta, programów profilaktycznych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego oraz kwestii związanych z dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym.

Łącznie rozdaliśmy ok. 150 ulotek.

Dużym powodzeniem cieszył się przewodnik po prawach małych pacjentów dla rodziców i personelu medycznego.

Wszystkie aktualności