logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Mobilna Strefa Zdrowia w Żyrardowie

02-05-2023
W weekend, 29 – 30 kwietnia, do Żyrardowa zawitała mobilna strefa zdrowia zorganizowana w ramach drugiej edycji projektu „Zdrowe Życie”. W specjalnie przygotowanym miasteczku mieszkańcy mogli bezpłatnie i bez skierowania skorzystać z badań i konsultacji medycznych oraz dowiedzieć się o programach profilaktycznych NFZ i zdrowym stylu życia.

- Zdrowie to jedna z najcenniejszych wartości, wpływająca na nasz komfort i poczucie życiowego dobrostanu, dlatego cieszy nas, że projekt jest planowany w wielu miastach na terenie Mazowsza – mówił w wywiadzie dla TVPInfo Wojciech Modzelewski zastępca dyrektora mazowieckiego NFZ – Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestniczenia w tym wydarzeniu. Badania profilaktyczne to inwestycja, dzięki której mamy szansę dłużej pozostać w dobrym  zdrowiu – dodał.

Strefa Zdrowia cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedzający żyrardowski Plac Jana Pawła II mogli skorzystać m.in. z badania USG płuc, spirometrii, EKG, badania poziomu glukozy we krwi i cholesterolu, konsultacji z pulmonologiem, internistą czy fizjoterapeutą.

Był to również bardzo intensywny czas dla naszych konsultantów. Bilans obecności mazowieckiego NFZ podczas drugiej edycji projektu „Zdrowe Życie” to m.in.:

- ponad 750 konsultacji z ekspertami mazowieckiego oddziału wojewódzkiego NFZ w sprawach dotyczących: uzdrowisk, programów profilaktycznych, leczenia w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, ubezpieczenia dobrowolnego, czy portali dedykowanych (tj. pacjent.gov.pl, diety.nfz.pl, aplikacji NFZ  "Moje Fizjo Plus", "Moje Zdrowie Plus" itp.),

- niemal 150 pomiarów składu masy ciała i rozmów z dietetykiem,

- 180 wydanych kart Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i 37 potwierdzonych profili zaufanych.

 - Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Żyrardowa, w ten weekend wyrobiło Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) – podsumował wydarzenie Zbigniew Terek, dyrektor mazowieckiego NFZ – Wprawdzie sezon wakacyjny dopiero przed nami, ale warto już teraz zadbać o EKUZ. W razie nagłego pogorszenia stanu zdrowia podczas wyjazdu do państw UE/EFTA, na podstawie tej karty, ubezpieczonym w NFZ przysługują świadczenia zdrowotne niezbędne z medycznego punktu widzenia, aby podróżować dalej lub bezpiecznie wrócić do domu – dodał.

Do żyrardowskiego miasteczka zdrowia zawitał również mammobus, w którym 45 pań wykonało bezpłatną mammografię.

Powodzeniem cieszył także dentobus, w którym konsultacji i porad dentystycznych udzielono ponad 130 najmłodszym pacjentom.

Na stanowisku Funduszu było można spotkać się z wolontariuszkami Stowarzyszenia „Amazonki”, które w ten weekend przeprowadziły 135 rozmów i instruktarzy samobadania piersi. Dzieliły się również praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych.

Realizatorami projektu są: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Narodowy Fundusz Zdrowia i PZU.

Patronat honorowy nad projektem objęła Para Prezydencka.

Odwiedź stronę internetową projektu „Zdrowe Życie”

 

Źródło: Rzecznik prasowy

 

 

 

 

Wszystkie aktualności