logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Kobiet w mazowieckim NFZ

05-03-2019

W najbliższy piątek – 8 marca, Dzień Kobiet – zapraszamy Panie do siedziby NFZ Mazowsze przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie. W godzinach od 12.00 do 16.00, w ramach akcji „Wiedza ratuje życie”, swoim doświadczeniem będą się dzielić wolontariuszki z Legionowskiego Klubu Amazonek przy Stowarzyszeniu Pomocy Potrzebującym „Nadzieja”.

Amazonki będą udzielać porad z zakresu profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy. Wszystkich chętnych poinstruują, jak samodzielnie badać piersi. Ponadto ci, którzy tego dnia odwiedzą Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia otrzymają materiały informacyjne zachęcające do badań profilaktycznych, mammografii i cytologii, wraz z listą placówek, w których można te badania wykonać bezpłatnie w ramach programu profilaktycznego NFZ.

Na Sali Obsługi Świadczeniobiorców na Panie będą czekać drobne upominki.

Tego dnia zapraszamy też Panie do legionowskiego ratusza na organizowany przez Urząd Miasta  „Dzień dla Wszystkich Kobiet”. Także tutaj, na stoisku Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, dostępne będą materiały zachęcające do wykonywania mammografii i cytologii wraz z listą placówek, w których można badania wykonać bezpłatnie.

Ponadto, wszyscy chętni będą mogli wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenie Zdrowotnego (EKUZ), aby latem bezpiecznie ruszyć na wakacje.

Karta EKUZ ważna jest przez 1,5 roku. Wyrobiona w marcu zapewni w nagłych przypadkach pomoc medyczną w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na terytorium państw UE/EFTA do końca lata 2020 roku!

Na Panie – i nie tylko – które 8 marca w godzinach od 9.00 do 14.00 odwiedzą ratusz przy ul. Piłsudskiego 41 w Legionowie czeka więcej atrakcji. Będzie można m.in. zbadać wzrok, zmierzyć tkankę tłuszczową i poziom ciśnienie tętniczego, a także uzyskać porady dietetyczne. Będzie też stoisko z kosmetykami i zdrową żywnością.

W Dniu Kobiet Ministerstwo Zdrowia razem z Telewizją Polską S.A zapraszają Panie przed siedzibę telewizji. W godz. 7:50-14:00 przed budynkiem B siedziby głównej TVP S.A. zaparkuje cytobus, w którym Panie w wieku 25-59 lat będą mogły wykonać bezpłatne badanie cytologiczne.

Tego samego dnia w godz. 8:00-13:00 i 14:00-17:00 Panie w wieku 50-69 lat będą miały również możliwość wykonania badania mammograficznego. Badanie to nie wymaga skierowania lekarskiego, ale panie, które zechcą się przebadać, prosimy o zgłoszenie telefoniczne pod nr 58 767 34 44, 58 767 34 55 lub 58 767 34 77. Rejestrować można się do piątku w godzinach 8:30-15:00.

Listy mazowieckich placówek rezlizujących Profilaktyczne Programy Zdrowotne

Harmonogram postoju mammobusów na Mazowszu

Wszystkie aktualności