logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

Dzień promocji zdrowia i akcja honorowego krwiodawstwa w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim

20-06-2022

22 czerwca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim (MUW) odbędzie się dzień promocji zdrowia. W ramach wydarzenia pracownicy MUW oraz służby zespolone Wojewody będą mogli m.in. oddać krew w podstawionym krwiobusie na dziedzińcu przy Placu Bankowym 3/5 w Warszawie. Ponadto, Wojewoda Mazowiecki zaprosił do wzięcia udziału w dniu promocji zdrowia przedstawicieli m.in.: MOW NFZ, WSSE, ATTIS – Mazowiecki Szpital Bródnowski, Scanmed i Ratownictwo Medyczne. Wydarzenie ma na celu promowanie dobrych praktyk oraz profilaktyki zdrowia, jest otwarte i każdy może wziąć w nim udział.

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tej jakże ważnej inicjatywie. Wszyscy wiemy, że krew ratuje życie.  Sam  regularnie oddaję krew i dzisiaj również jako pierwszy to zrobię, aby zachęcić niezdecydowanych. Takie akcje krwiodawstwa są bardzo istotne,  szczególnie w okresie wakacyjnym, który za chwilę się rozpocznie. Jestem niezmiernie dumny, że pracownicy Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego tak aktywnie zaangażowali się w to przedsięwzięcia. Dziękuję również innym podmiotom takim jak: MOW NFZ, WSSE, Scanmed, Urzędowi Marszałkowskiemu, Szpitalowi Bródnowskiemu, Komendzie Stołecznej Policji, Ratownictwu Medycznemu za aktywną współpracę i udział w tym wydarzeniu.

Zbiórkę honorowego krwiodawstwa rozpocznie Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, który jako pierwszy odda krew razem z Dyrektorem Wydziału Zdrowia MUW Tomaszem Sławatyńcem w mobilnym punkcie oddawania krwi zapewnionym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Warszawie.

W ramach zorganizowanego w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wydarzenia, na dziedzińcu Urzędu pracownicy  przy stanowisku MOW NFZ będą mogli: wyrobić kartę EKUZ i potwierdzić profil zaufany. Pracownicy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (WSSE) udzielą informacji, w zakresie profilaktyki używania tytoniu, alkoholu i narkotyków oraz zatruć grzybowych. Ponadto będzie można zapoznać się z kampanią WSSE „Żyj dobrze”. Przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego na stoisku Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego będzie można skontrolować poziom cukru i cholesterolu we krwi oraz ciśnienia tętniczego krwi. W trakcie wydarzenia odbędzie się również szkolenie z pierwszej pomocy medycznej, w stanie zagrożenia życia, które przeprowadzą ratownicy medyczni z Dyspozytorni Medycznej prowadzonej przez Wojewodę Mazowieckiego i Oddziału Ratownictwa Medycznego MUW. Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji zaprezentują „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa” z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń m.in. dzieci i młodzieży podczas zbliżających się wakacji. Ponadto, pracownicy MUW będą mogli skorzystać z "zaćmobusa", mobilnego punktu profilaktyki zaćmy zorganizowanego przez Scanmed. W podstawionym mobilnym gabinecie okulistycznym, lekarze okuliści przeprowadzą m.in.: badanie wzroku oraz badania w kierunku podejrzenia zaćmy.

 

Zespół Prasowy Wojewody Mazowieckiego

Wszystkie aktualności