logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla mediów

Drukuj

Informacje prasowe

W NFZ Dzień Kobiet trwa przez cały tydzień. Zrób sobie prezent dla zdrowia

06-03-2023
  • Świętowanie Dnia Kobiet rozpoczynamy już dzisiaj, 6 marca.
  • Przez cały tydzień (od 6 do 10 marca) zapraszamy Panie do mazowieckiego oddziału NFZ.
  • Przygotowaliśmy kilka profilaktycznych niespodzianek m.in. pomiary w kiosku profilaktycznym, warsztaty z samobadania piersi czy inspirujące pomysły na zdrowe i smaczne dania.

8 marca to wyjątkowa data. W tym szczególnym dniu każda kobieta powinna poczuć się wyjątkowa, znaleźć chwilę dla siebie i zadbać o swoje zdrowie.

W Dzień Kobiet szczególnie warto przypominać, jak ważna jest profilaktyka zdrowotna. Okazji do rozmów o zdrowiu kobiet na pewno nie zabraknie, ponieważ Dzień Kobiet w NFZ trwa przez cały tydzień.

Skorzystaj z profilaktycznej oferty NFZ

Od 6 do 10 marca zapraszamy Panie na salę obsługi klienta mazowieckiego NFZ przy ul. Chałubińskiego 8 w Warszawie, gdzie przygotowaliśmy specjalną ofertę profilaktyczną.

Każda z Pań:

  • skorzysta z bezpłatnych pomiarów w kiosku profilaktycznym m.in. składu masy ciała i ciśnienia tętniczego krwi
  • otrzyma plan żywieniowy dostosowany do swoich indywidualnych potrzeb
  • dowie się szczegółów o programach profilaktycznych
  • zrobi pierwszy krok w kierunku zdrowego stylu życia.

Natomiast w środę, 8 marca, zapraszamy w godzinach 10:00-13:00 na spotkanie z pracownikami Biura Rzecznika Praw Pacjenta, którzy będą udzielać informacji o przysługujących pacjentom prawach, interpretować przepisy dotyczące prawa do świadczeń opieki zdrowotnej i informować, jak należy postąpić, gdy dojdzie do naruszenia naszych praw, jako pacjentek.

Tego dnia, w tych samych godzinach, wolontariuszki ze Stowarzyszenia "Amazonki" Warszawa-Centrum będą udzielały porad z zakresu profilaktyki raka piersi. Podzielą się też praktyczną wiedzą z zakresu wyboru protezy piersi i własnymi doświadczeniami w leczeniu obrzęków limfatycznych. Amazonki poinstruują też, jak samodzielnie badać piersi.

Specjalny dyżur konsultantów infolinii NFZ

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca, uruchomimy też specjalny dyżur konsultantów na infolinii NFZ. Wystarczy, że Panie zadzwonią pod bezpłatny numer – 800 190 590 – i zyskają komplet praktycznych informacji o badaniach profilaktycznych dla kobiet.

Konsultanci podpowiedzą również, gdzie takie badania można wykonać.

Bezpłatna mammografia

Dzień Kobiet to doskonała okazja do zrobienia mammografii. Panie w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, mogą skorzystać z bezpłatnego badania na NFZ.

W każdym województwie czekają mammobusy. Wystarczy sprawdzić dokładny adres i harmonogram postoju mammobusów i przyjść na badanie.

Mammobusy na Mazowszu – harmonogram postojów

 

Wszystkie aktualności