logo Mazowiecki OW NFZ bliżej pacjenta
Strona główna

Drukuj stronę

Odbierz hasło do ZIP w powiecie ostrołęckim

W ramach akcji „3 kroki do ZIP na Mazowszu” zapraszamy mieszkańców gminy i wsi Olszewo-Borki zainteresowanych założeniem osobistego konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta do ¶wietlicy przy ul. Broniewskiego 19. Mobilne stanowisko NFZ Mazowsze będzie czekać na ubezpieczonych 7 listopada w godzinach 8.00-12.00 oraz 8 listopada w godzinach 8.00-16.00. 13 i 14 listopada zapraszamy do naszego stanowiska mieszkańców Rzekunia i okolic. Będziemy czekać na ubezpieczonych w urzędzie gminy w godzinach 9.00-15.00.

Założenie osobistego konta w portalu ZIP trwa krótko i jest proste. Wystarczy okazać dowód osobisty!

Portal zip.nfz.gov.pl składa się z czterech głównych czę¶ci. Serwis informacyjny Twój Portal oraz informator Gdzie się leczyć s± ogólnodostępne. Można tu sprawdzić m.in. w których szpitalach i przychodniach można leczyć się bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia, a także jak dojechać do tych placówek i w jakich godzinach s± otwarte.

Założenie osobistego konta w ZIP oznacza dodatkowe korzy¶ci, czyli dostęp do informacji zawartych w Rejestrze Usług Medycznych oraz na stronie Prawo do ¶wiadczeń zdrowotnych. Warto! Można się dowiedzieć, czy jest się ubezpieczonym (eWU¦), na jakim etapie realizacji jest złożone w NFZ skierowanie do sanatorium, ile Fundusz płaci za nasze leczenie, gdzie złożyli¶my deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej pierwszego kontaktu, a także kiedy otrzymali¶my refundowane przedmioty ortopedyczne.

Warszawa, 06 listopada 2013 roku


 

 


 
 
© Narodowy Fundusz Zdrowia 2008
Narodowy Fundusz Zdrowia