logo obrazek Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

ZUS zaprasza przedsiębiorców

05-09-2017

Od 11 do 15 września 2017 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Tydzień Przedsiębiorcy. Każdy będzie mógł skorzystać z porad ekspertów, bezpłatnych szkoleń oraz broszur i poradników. Tematem wiodącym będzie e-składka, obowiązująca przedsiębiorców od 1 stycznia 2018 r.

W drugim tygodniu września w salach obsługi klientów będą przygotowane oddzielne stanowiska eksperckie. Przy tych stanowiskach, przedstawiciele ZUS oraz innych instytucji, będą udzielać porad i informacji przedsiębiorcom, a także osobom planującym rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej. Dyżury w I Oddziale ZUS w Warszawie oraz w Inspektoratach Warszawa: Wola, Ochota i Żoliborz pełnić będą zaproszone instytucji. Do współpracy zostali zaproszeni przedstawiciele z urzędów skarbowych, urzędów dzielnic, Państwowej Inspekcji Pracy, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Pracy, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych czy Biura Rozwoju Gospodarczego m. st. Warszawy.

W poszczególne dni, w placówkach I Oddziału ZUS w Warszawie, odbędą się także bezpłatne szkolenia. Ważne dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców są szkolenia zatytułowane: Pakiet nowego przedsiębiorcy, ABC przedsiębiorcy oraz e-składka – nowy wymiar rozliczeń. Podczas tych szkoleń przedstawione będą zmiany w przepisach, związane z nową formą opłacania składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Od 1 stycznia 2018 r. bowiem każdy płatnik będzie przekazywał wszystkie składki na jeden indywidualny Numer Rachunku Składkowego (NRS). Bez tego numeru płatnik już nie opłaci składek.

Pozostałe szkolenia, proponowane przez ZUS, są także interesujące. Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej dowiedzą się o jaką formę pomocy mogą wystąpić do ZUS, aby uregulować należne składki. Przewidziane jest też szkolenie z elektronicznych zwolnień lekarskich wystawianych na Platformie Usług Elektronicznych.

- Serdecznie zapraszam obecnych i przyszłych przedsiębiorców do naszych placówek, aby skorzystali z porad i informacji przygotowanych specjalnie dla nich – zachęca Małgorzata Zdrodowska, Dyrektor I Oddziału ZUS w Warszawie.

Więcej szczegółów na temat Tygodnia Przedsiębiorcy oraz harmonogram szkoleń można znaleźć na stronie internetowej.

 

Wszystkie aktualności