logo obrazek logo ikonka Narodowy Fundusz Zdrowia - Mazowiecki Oddział Wojewódzki

  • A
  • A+
  • A++

Dla pacjenta

Najważniejsze informacje, m.in. jak załatwić sprawę w NFZ, gdzie się leczyć.

Drukuj

Aktualności

MOW NFZ w Legionowie z okazji Światowego Dnia Zdrowia

10-04-2017

 

Ponad 500 Europejskich Kart Ubezpieczenia Zdrowotnego wydali w miniony piątek pracownicy Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia mieszkańcom Legionowa. MOW NFZ w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia w tym roku gościł w legionowskim Ratuszu.

Na naszych mobilnych stanowiskach zainteresowani mogli ponadto m.in. uzyskać login i hasło do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, uzyskać informacje na temat wstecznego zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego i abolicji. W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia mieszkańcy Legionowa mogli skorzystać także z badań profilaktycznych, porad i konsultacji lekarskich. Na miejscu był także osteobus, w którym można było wykonać badanie polegające na określeniu gęstości mineralnej kości. Badanie to umożliwia diagnostykę osteoporozy i osteopenii i jest szczególnie wskazane dla osób po 55 roku życia.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Światowy Dzień Zdrowia odbywa się co roku pod innym hasłem. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 była depresja.

 

Wszystkie aktualności